LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pësojnë rënie disa nga monedhat e huaja/ Këmbimi valutor për ditën e sotme

2024-03-02 08:26:00, Ekonomi CNA
Pësojnë rënie disa nga monedhat e huaja/ Këmbimi valutor
Foto ilustruese

Sot, më 2 mars 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet 96.5 lekë.

Euro sot blihet me 103.6 lekë, ndërsa në shitje me 104.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120.5 lekë dhe shitet me 121.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 107.6 lekë, në shitje me 108.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.2 lekë dhe në shitje me 71.5 lekë./CNA 

Lajmet e fundit nga