LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Nostalgjikët e Enverit përkujtojnë 29 Nëntorin/ u bëjnë karshillëk Begajt dhe Nikollës

2022-11-29 10:10:00, Aktualitet CNA

Video-Nostalgjikët e Enverit përkujtojnë 29 Nëntorin/ u

Edhe këtë 29 nëntor nostalgjikët e Enver Hoxhës nuk harruan të përkujtojnë “idhullin"e tyre.

Ata janë parë duke vënë foto të Enverit, në formë rituali homazhesh.

Këtë ceremoni ata po e bëjnë në një kohë që në varrezat e dëshmorëve, krerët e shtetit, Presidenti Bajram Begaj, kyetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, dhe kryebashkiaku Erion Veliaj po bëjnë homazhe dhe po vendosin kurora.

Kujtojmë se sistemi komunist i Enver Hoxhës, cilësohet si nga më të egrit e Europës, ku shumë intelektualë dhe njerëz që mendonin ndryshe, u eleminuan nga regjimi, vetëm sepse guxonin të mendonin./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga