LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Taulant Balla në përgjimet e Elbasanit?/ Meta “kyç” gojën

2022-11-29 12:17:00, Aktualitet CNA

Taulant Balla në përgjimet e Elbasanit?/ Meta “kyç”

Kreu i PL-së, Ilir Meta është pyetur edhe për  lakimin e emrit të kreut të grupit parlamenetar socialist Taulant Balla në përgjime.

Meta e ka anashkaluar përgjigjen, ka refuzuar të japë një koment.

Ishte Ardian Çapja gjatë një seancë gjyqësore që riktheu në vëmendje përgjimet dhe politikanin “Taulant".

Më pas mediat kanë siguruar dosjen ku thuhet se politikani "Taulant" është përgjuar nga prokuroria e Elbasanit për 2 ditë në muajin shkurt të vitit 2016.

Por përgjimi rezulton të jetë asgjësuar me vendim gjykate./CNA.al

Lajmet e fundit nga