LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"I don't go to the municipality to extort"/ Jul Deda slaps Basha: It's not a "Luli" type competition

2022-11-28 23:15:00, Aktualitet CNA
"I don't go to the municipality to extort"/ Jul Deda slaps Basha:
Actor Julian Deda

Actor Julian Deda, who will compete in the primary for the municipality of Tirana, has stated that if he manages to be elected, he will cooperate with his staff in everything, for any decision in any field.

“PD i jam bashkuar që kur doli në opozitë. Ky që kemi është marrë me mediat, bandat, shpifjen e çdo gjë tjetër veçse me punët e qytetit. Unë nuk kam vendosur ta bëj vetëm në këtë punë, nëse do jem kandidati i zgjedhur, s’jam gjithçka ditës e nuk flas për gjithçka, por do të mundohem të kem staf të shkëlqyer me të cilët do konsultohem për çdo fushë e më pas do marr vendimin. Unë nga profesioni që vij, është tepër human, jemi gati si mjekë pavarësisht se nuk përdorim bisturi e stetoskop”, ka thënë Juli.

Ndër të tjera, Deda ka ironizuar ish kryetarin e PD, Lulzim Basha. I ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo”, aktori tha se nuk niser në Bashki me skenarin për zhvatur që nesër të jetë kryetari i PD-së, duke thënë se gara aktuale është e pastër dhe jo e tipit të Lulit, ku çdokush në parti punonte për të.

"I think that I am a different format, I don't go to the City Hall to extort and milk it like a cow so that tomorrow I will be the president of the Democratic Party. It's a clean race. There is no competition in this country without a fight, and with a woman in a couple, you don't get any oil. There are no Lul-Eduard type races and the whole party worked for Lul. It's a race against 7 people with different worldviews who are offered as alternatives to the Democrats to face the socialist who may or may not be Erion Veliajt," said Deda./ CNA.al

Lajmet e fundit nga