LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës/ “Sundimi i ligjit, domosdoshmëri“

2023-09-24 08:41:00, Aktualitet CNA

Meta dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës/ “Sundimi i

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar mbi ngjarjen e ndodhur së fundi në Kosovës ku është vrarë një efektiv policie dhe janë plagosur dy të tjerë.

Meta shkruan se e dënon sulmin kriminal ndaj Policisë së Kosovës në Leposaviq.

Ai nënvizon se kjo ngjarje e rëndë dhe e përsëritur tregon domosdoshmërinë e sundimit të ligjit.

“Partia e Lirisë dënon sulmin kriminal ndaj Policisë së Kosovës në Leposaviq me pasojë vrasjen e një punonjësi policie dhe plagosjen e një tjetri.

Kjo ngjarje e rëndë dhe e përsëritur tregon domosdoshmërinë e sundimit të ligjit.

Mbështesim Policinë dhe autoritetet e Kosovës për të garantuar sigurinë publike dhe ndëshkuar autorët e kësaj ngjarje kriminale”, shkruan Meta./ CNA

 

Lajmet e fundit nga