LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Other people's accounts are easy"/ Rama repeats himself: In Italy, 67% pay taxes

2022-12-04 11:27:00, Aktualitet CNA

"Other people's accounts are easy"/ Rama repeats himself: In

Prime Minister Edi Rama, during a live interview, answered the pepper questions of his followers.

When asked if there will be money from this summit or only photos, Rama finds the opportunity to repeat his statements where he says that we are at a stage where the country is affected by the war in Ukraine and the inflation of the war.

He also repeats the statement where he says that in the neighboring country, Italy, saying that they pay 67% of taxes without VAT inside, referring to a conversation with Italian friends.

“Pyetje tipike në një kohë sigurisht është e mirëkuptueshme por kjo pyetje më jep mudësinë për tu zgjeruar pak, për të rikujtuar se jemi në një fazë të jetës së vendit ku nuk jemi vetëm ne por të gjithë vendet janë të prekura nga lufta, në përpjekjet për të pushtuar Ukrainën dhe nga inflacioni i luftës e ndërkohë dua të sjell në vëmendje një lajm gjithnjë e më insistues nga përmbajtja realisht shumë domethënëse për kohën që që jetojmë të largimit masive të njerëzve nga Italia dhe jo vetëm. Gjithmonë bari i komshiut është më i gjelbër thonë dhe hesapet e tjetrit bëhen më kollaj por për të gjithë ata që thonë që atje pagat e jeta e të tjerë është koha për ta riparë këtë pozicion sepse është e kundërta e vërtetë. Pas ser të vija në konferencë isha me ca miq Italian dhe më treguar se paguan 67% taksa pa tvsh brenda”, tha kryeministri Edi Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga