LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Policia Bashkiake Tiranë thirrje qytetarëve/ Lëvizni mjetet private të parkuara në “zonën e kuqe”

2022-12-05 09:32:00, Aktualitet CNA

Foto-Policia Bashkiake Tiranë thirrje qytetarëve/ Lëvizni mjetet

Në kuadër të masave për samitin e nesërm BE-Ballkani Perëndimor, Policia Bashkiake e Tiranës ka dalë me një njoftim.

Ata u bëjnë thirrje që të lirohen rrugët e rrugicat brenda itinerarit ku do të kalojnë dhe qëndrojnë personalitetet e larta shtetërore, si dhe në zonën e kuqe, brenda së cilës për shkaqe sigurie, nuk do të lejohet parkimi dhe lëvizja me automjete në datën 6 Dhjetor.

“Në zbatim të masave të sigurisë, të vendosura në planin e përbashkët të masave  me Policia Rrugore Tiranë , të hartuar për të garantuar Samitin e BE-së ????????, i cili do të zhvillohet  në datën 6 Dhjetor në Tiranë, shërbimet e Policisë Bashkiake dhe ato të Policisë Rrugore, pas vendosjes së sinjalistikës provizore ndaluese nga Bashkia Tiranë, si dhe pas njoftimeve të vendosura në të gjitha automjetet e parkuara po lirojnë rrugët e rrugicat brenda itinerarit ku do të kalojnë dhe qëndrojnë personalitetet e larta shtetërore, si dhe zonën e kuqe, brenda së cilës për shkaqe sigurie, nuk do të lejohet parkimi dhe lëvizja me automjete në datën 6 Dhjetor.

Duke falenderuar qytetarët për mirëkuptimin, u rikërkojmë, të lëvizin automjetet e tyre private, të cilat i kanë ende të parkuara brenda kësaj zonë të kuqe, pasi në të kundërt do të lëvizen me mjet ngritës, nga shërbimet policore si dhe të kufizojnë sa të mundin lëvizjet me automjet në qytet, në datën 6 Dhjetor”, njofton Policia Bashkiake e Tiranës./CNA.al

Lajmet e fundit nga