LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Me Yuri Kim në krye/ Krerët e trupeve diplomatike homazhe në varrezat e dëhsmorëve

2022-11-29 11:47:00, Aktualitet CNA

Foto-Me Yuri Kim në krye/ Krerët e trupeve diplomatike homazhe në

Krerët e grupeve diplomatike në Shqipëri kanë marrë pjesë në ceremoninë ku u kryen homazhet për të përkujtuar 78-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë, pas Luftës së Dytë Botërore.

Ceremonia u zhvillua në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë ku morën pjesë ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ambasadori i OSBE-së, Vincenzo Del Monaco, ambasadori i Bullgarisë Momtchil Stoyanov Raytchevski dhe ambasadorë të vendeve të tjera./CNA.al

Lajmet e fundit nga