LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Emrat-9 anëtarët e rinj të KED për vitin 2023/ Sandër Simoni do të jetë kryetari i ri

2022-12-05 10:34:00, Aktualitet CNA

Emrat-9 anëtarët e rinj të KED për vitin 2023/ Sandër
Fiona Papajorgji, Altin Binaj, Sandër Simoni janë 3 emra që janë zgjedhur deri tani si anëtarët e rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për vitin 2023.

Sipas ligjit kryetari i ri do të jetë Sandër Simoni si përfaqësues i Gjykatës së Lartë.

Në KED zgjidhet 2 anëtarë nga Gjykata Kushtetuese, 1 përfaqësuesi i Gjykatës së Lartë, 1 përfaqësues i Prokurorisë së Përgjithshme, 2 përfaqësues nga Gjykatat e Apelit, 2 përfaqësues të Prokurorive të Apelit, 1 përfaqësues nga Gjykatat Administrative.

Emrat e zgjedhur 

Gjykata Kushtetuese:

Anëtarë Fjona Papajorgji dhe Altin Binaj! Vitore Tusha anëtare zëvendësuese

Gjykata e Lartë:
Sandër Simoni anëtar, Albana Boksi zëvendësuese

Prokuroria e Përgjithshme:

Arqilea Koça anëtar, Alma Muça zëvendësuese

Lajmet e fundit nga