LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dëshmor në altarin e heronjve të Kosovës”/ Basha nderon kujtimin e policit të vrarë, Afrim Bunjaku

2023-09-25 08:56:00, Aktualitet CNA
“Dëshmor në altarin e heronjve të Kosovës”/
Lulzim Basha

Kreu i PD-së së vulës, Lulzim Basha ka nderuar kujtimin e policit Afrim Bunjaku, i cili u vra një ditë më parë në Leposaviq nga një grup kriminal.

Përmes një statusi në rrjetet sociale Basha shkruan se jo vetëm Kosova por sot çdo shqiptar është në zi për vrasjen në krye  të detyrës të rresterit Bunjaku.

Nderim për jetë Afrim Bunjakut, dëshmorit më të ri në altarin e heronjve të Kosovës së lirë dhe sovrane”, shkruan ndër të tjera Basha.

“Jo vetëm Kosova por çdo shqiptar sot është në zi për vrasjen në krye të detyrës së rreshterit të Policisë së Kosovës Afrim Bunjaku.

Nderim për jetë Afrim Bunjakut, dëshmorit më të ri në altarin e heronjve të Kosovës së lirë dhe sovrane në të cilën askush nuk mundet më të luajë me jetën, dinjitetin dhe sigurinë e qytetarëve të saj”, shkruan Basha./ CNA

Lajmet e fundit nga